Jarní volno

Napsal Ondřej Bartušek .

kolousci2016

Po krátké konzultaci s děmi jsme usoudili, že na pondělí 30.4. a 7.5. dáme Kolouchům stejně jako většina škol volno a sejdeme se zase 14.5. Užijte si se navzájem v krásném jarním počasí :)

Kolouščí Orientace 2018

Napsal Ondřej Bartušek .

kolousci2016V sobotu 24. března proběhlo oblíbené Zálesácké Bingo. Kolouši měli sice individuální smůlu, zato rozdrtili ostatní oddíly ve vzájemných soutěžích. Když se všechny ceny rozdaly, odebrali jsme se všichni do klubovny, kam nám Míša objednala pizzu k obědu. Losem byly určeny soutěžní dvojice. Každá dostala složku s mapou, pomůckami a zašifrovaná místa, kam se má vypravit. V doprovodu dospělých průvodců pak všechny týmy vyrazily za splněním zadaného úkolu, a sice  s pomocí mapy obejít všechna vyznačená místa a na nich si udělat společnou fotku. Závěrečný úkol, kdy pomocí tří slov měl každý tým trefit do cíle, stihnula pouze dvojice Jura a Vítek, stali se tudíž vítězi Koloušího městského orienťáku. Druzí se umístili Anička s Ríšou, kterým scházela jen jedna běžná kontrola. Třetí pak skončil dívčí tým Janičky s Terezkou, kterým se podle mapy moc po Chrudimi chodit nechtělo. Především všem děkujeme za účast, doufáme, že se všem akce líbila a dala nám nové zážitky i dovednosti. 

Nezapomeňte!

Napsal Ondřej Bartušek .

keltska vesnice

V sobotu 24.3. v 8:45 sraz na náměstíčku před Vodními zdroji. S sebou dvě koruny na tiket, tužku a nějakou podložku, aby se Vám lépe psalo. Jelikož se po bingu přesuneme na společný oběd, vemte si těch peněz víc :) Poté proběhne již ohlášený malý orienťáček po Chrudimi. Oblečte se proto sportovně, přibalte rezervní tužku, blok, pomůcky, buzolu, pití, případně malou svačinku a výjimečně mobil.

 

Předpokládaný konec akce v 16:00 u klubovny u muzea. Případné změny se pokusíme včas hlásit přes mobil. Těžko se to odhaduje :)

Vytuněné bingo

Napsal Ondřej Bartušek .

kolousci2016

V sobotu 24.3. pořádá středisko tradiční Zálesácké bingo. Sraz v 8:45 na náměstíčku před Vodními zdroji. Samotná akce začíá v 9:00. Kolouši ale neskončí s ostatními před obědem a vydají se za další zábavou. Nejprve si skočíme na pizzu, aby nám při tom nekručelo v žaludku. Poté se rozdělíme do týmů a vyrazíme na malý orienťák s úkoly po Chrudimi. Předpokládaný konec akce bude kolem 16:00, bude upřesněno. Případnou neúčast dětí, prosíme, hlaste předem! (Ale předpokládáme, že půjdou všichni :)

První schůzka v roce 2018

Napsal Ondřej Bartušek .

kolousciPrvní schůzka v novém roce 2018 se uskuteční v klubovně u muzea 8.1. :) Těšíme se na všechny a na vyprávění zážitků od stromečku i z prázdnin!

Vánoční schůzka Koloušků 2017

Napsal Ondřej Bartušek .

vanoce

Přejeme všem krásné Vánoce, kromě dárků i spokojenost a dobrou společnost, a do nového roku spoustu pěkných zážitků, pevné zdraví i nervy a radost do každého počínání :) U Kolouchů Ježíšek už byl a přinesl krásné ručně dělané dárky. Chválíme všechny šikuly, kteří opravdu věnovali výrobě dárku část svého času!

Co s sebou na Vánoce

Napsal Ondřej Bartušek .

20151214 172002

Milí Kolouši a Koloušice,

příští týden nás čeká vánoční schůzka. Nezapoměňte tedy s sebou vlastnoručně vyrobený a zabalený dáreček, hrníček, čaj, případně cukr nebo citron, aby vám čaj chutnal, malou krabičku vzorků cukroví, abychom porovnali, kde se peče nejlepší, pokud chcete, svíčku na stůl. Umíte-li někdo koledu na nějaký hudební nástroj (kytara, flétna...), vemte jej s sebou, ať si spolu můžeme zazpívat :)

 

Vánoční schůzka se blíží

Napsal Ondřej Bartušek .

schuzkaŽe Vánoce přicházejí bylo slyšet už dnes při hře od některých členů. Doufáme, že si také uvědomují úkoly s tím spojené. Na den 18. 12. je totiž plánovaná Kolouší vánoční schůzka :) Prosíme proto s předstihem, aby si všichni vymysleli a VLASTNORUČNĚ vyrobili dárek, který budou moci dát pod stromeček. Jako vždy za námi přijde tajný Ježíšek a nadělí nám dárky podle vylosovaného čísla. Tak myslete při výrobě na kluky i holky, aby se dáreček líbil všem :)

 

Zároveň prosíme všechny, kteří tak ještě neučinili, aby zaplatili registrační poplatek ve výši 100 Kč. Díky!

Kolouščí registrace 2018

Napsal Ondřej Bartušek .

kolousci leden17Od pondělí budeme vybírat každoroční registrační poplatek. Jedná se pro stávající členy, takže všechny Kolouchy, 100 Kč. Prosíme pěkně, abyste nezapomněli, ať máme na středisku vše v pořádku :)

Předem děkujeme!

Kolouší střílečka

Napsal Ondřej Bartušek .

lasergameV sobotu 7.10. jsme vyrazili vlakem do Pradubic, kde bylo naším cílem hřiště na laser game. Rozdělili jsme se do dvou skupinek a tak si mohli zahrát i náčelníci :) První hru vyhrál Vítek, ve druhé nekompromisně všechny rozstřílela Míša. I když jsme při běhací šifře v parku zmokli, výlet se nám moc líbil a Kolouchům snad též. 

Chtěli bychom ovšem poprosit rodiče, aby nám vždy při podobné akci hlásili, jestli jejich dítě pojede, měli jsme odezvu jen od pěti dětí, takže se málem stalo, že by si všichni nezahráli, protože hřiště je omezeno na deset hráčů a Koloušků přišlo jedenáct (za což jsme ovšem rádi!). Naštěstí jiní lidé nepřišli a my si zabrali jejich hrací čas. Tak příště prosíme reakci, ať víme. Taktéž, máte-li chvilku, omluvte prosím děti, když budou chybět i na schůzce. Na tel. číslech: Míša- 777 764 540; Terka-606 810 610, nebo i mailem . (Samozřejmě stačí vybrat jednu z možností.) Díky moc za spolupráci!